Milline amet mulle sobib?

Endale sobiva eriala või ameti valimine on miljoni dollari küsimus, millega ei maadle ainult noored. Ka pikalt tööelu elanud täiskasvanud jõuavad sageli elu ühel või teisel etapil sellisesse olukorda.

Vali amet eelkõige selle järgi, et see oleks sinu jaoks põnev ja tahaksid sellega igapäevaselt tegeleda. Selleks võib olla mõni kauaaegne hobi või mõni muu tegevus, mis on sulle alati huvi pakkunud.

Kui aga tundub, et ametiga ei kaasne sinu jaoks sobivaid töötingimusi, siis mõtle sellele, kas saaksid oma soovitud elukutse ühildada mõne teise ametiga. Näiteks võib kunstnikust saada väga osav ja hea kondiiter, kes oskab valmistada võrratu väljanägemisega torte.

Seega on ehk mõistlik lasta lahti vanast arusaamast, mille järgi peaks karjäär kulgema alati ühel alal ja ikka kõrgema ametipositsiooni suunas. Tasub meeles pidada, et ükskõik, mida sa teed, kui teed seda hästi, siis on see pingutamist väärt ja tasub ennast ära.

Testi, milline võiks olla sinu tulevane amet

Sulle sobivate ametieelistuse välja selgitamiseks on võimalus teha veebipõhine test internetis, mille tulemusi saad kindlasti kasutada kas iseseisvate otsuste langetamisel või karjäärinõustajaga vestlemisel. Igal juhul tuleb testi tegemine kasuks ja enamasti ei võta ka kuigi palju aega.

Testi sooritamiseks on vaja sisestada oma nimi, sünniaeg, haridustase, e-mail ja muud andmed. Testi abil on võimalik mõõta sinu huvi erinevate erialade ning ametite vastu.

Pane tähele, et testis ei ole õigeid ega valesid vastuseid. Testi tegemiseks kulub umbes 10 minutit ja tulemused saadetakse sulle e-maili peale.

Testi saad alustada siin. Head testimist!

Veebilehe minukarjäär.ee vahendusel on võimalus saada toetust ja nõu kõige selle osas, mis puudutab karjäärivalikud.

Sul on võimalik:

Koostatud Töötukassa allika põhjal